• Lymfo centrum

Lymfo centrum

Certifikát garance kvality

certifikat-kvality---lymfodrenaze_800.jpg

V našem Lymfo centru provádíme lymfodrenáže od roku 1996. Z počátku jsme nabízeli pouze léčebné a zdravotní lymfodrenáže, ale postupem jsme své služby rozšířili také o nadstandardní kosmetické lymfodrenáže. V roce 2012 jsme získali certifikát kvality udělený Českou lymfologickou společnosti ČLS JEP.

Cíl

Zdravotní lymfodrenáže
Našimi neocenitelnými zkušenostmi chceme nadále dosahovat značných úspěchů v léčbě lymfedému, změknutí otoku, redukci otoku, u nemocných se sekundárním lymfedémem i k vymizení otoku a zmírnění všech obtíží souvisejících s lymfedémem. V neposlední řadě i zlepšení kvality života.

Kosmetické lymfodrenáže
Našim cílem během lymfodrenážních procedůr je dopomoci klientkám využívajících kosmetických lymfodrenáží ke zlepšení průtoku lymfy, k redukci celulitidy, zeštíhlení a zmenšení obvodu stehen a nohou, k detoxikaci organismu a k posílení imunitního systému a to dle doporučených postupů zdravotních lymfodrenáží, doplněných o aplikaci kosmetických anticelulitických přípravků.

Jaké služby poskytujeme

V nabídce našich služeb naleznete 2 druhy lymfodrenáží a to „zdravotní“ a „kosmetické“.

Zdravotní lymfodrenáže jsou klientům doporučovány a indikovány lékařem a jsou hrazeny ze zdravotního pojištění, na základě předložené indikace lékaře.

Kosmetické lymfodrenáže nejsou indikovány lékařem a jsou klientovi poskytovány za přímou úhradu. 

Jak probíhá lymfodrenáž

Základem procedur je vždy manuální lymfodrenáž, která je doplněna o přístrojovou lymfodrenáž.

Manuální lymfodrenáž je soubor speciálních, jemných a pomalých hmatů, které aktivizují podkoží a lymfatický systém. Provádí se pod určitým tlakem dle fyziologie lymfatického systému. Je doplněna přístrojovou lymfodrenáží, která je zcela bezbolestná naopak velmi příjemná a relaxační. Pro přístrojovou lymfodrenáž používáme profesionální přístroj Lymfoven. Součástí všech druhů lymfatických masáží je i lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku.

Kdo provádí lymfodrenáže

Lymfatické procedury provádí vyškolený zdravotnický personál (zkušení lymfoterapeuté). Naše lymfocentrum je členen lymfologické společnosti a spolupracujeme s předními odborníky v oblasti lymfodrenáži. Pravidelně se zúčastňujeme lymfologických a flebologických kongresů a následně získané informace a inovace zavádíme do praxe.

MUDr. Jiří Řepišťák  lymfolog, dermatolog
(odborný zástupce lymfocentra)
Od poloviny roku 2011 pro naše lymfocentrum vykonává odborný dohled MUDr. Jiří Řepišťák. 

Naši klienti

Mezi naše klienty zdravotních lymfodrenáží patří lidé, kteří trpí postižením lymfatického systému.

Jedná se např. o klienty:

  • s primárním nebo sekundárním lymfedémem,
  • po operacích či úrazech,
  • kteří absolvovali léčbu ozařováním,
  • trpící revmatickými otoky a křečovými žilami, atd....

Klienti kosmetických lymfodrenáží jsou nejčastěji ženy, sportovci a lidé vystaveni „dlouhému stání“.

Varování
Zavřít