Lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž

Provádí se jemnou technikou, speciálními hmaty pod určitým tlakem, kterými je podpořena a posilována vstřebávací a transportní funkce mizního systému. Před manuální lymfodrenáží je nutné předchozí ošetření proximálních lymfatických uzlin. Manuální lymfodrenáž je po provedení doplněna přístrojovou lymfodrenáží.

Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž simuluje práci lymfoterapeuta. Přístrojová lymfodrenáž je v našem centru prováděna vždy po předchozím manuálním ošetření!!!
Pro přístrojovou lymfodrenáž používáme profesionální přístroj Lymfoven.

Lymfoven je stolní elektronický přístroj používaný k lymfatické (mízní) drenáži. Přístroj pracuje s postupující tlakovou vlnou, naplňováním jednotlivých komor speciálních návleků (jsou tvořeny systémem navzájem se překrývajících komor) a v naprogramovaných intervalech se vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají lehké, rytmické tlakové vlny dle zásad lymfodrenáže – nejdříve od centra do periferie, následně z periferie do centra. Masáž je klienty vnímána jako velmi příjemná.

Upozornění
Provedením pouze přístrojové lymfodrenáže bez předchozího manuálního lymfodrenážního ošetření není provedena kvalitní a efektivní lymfodrenážní terapie (jak to bývá v jiných centrech).

Součástí všech druhů lymfatických masáží je i lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku.

Varování
Zavřít