Jak se nástřel náušnic provádí

V našem zdravotním centru je nástřel vždy prováděn za přítomnosti jednoho nebo obou rodičů.

  1. Před samotným nástřelem náušnic vždy probíhá konzultace Vašeho výběru náušnic. Někdy se stává, že nejsou všechny typy náušnic vhodné pro každý tvar a velikost ušního lalůčku, proto Vám rádi doporučíme správný typ náušnic. Ale konečné rozhodnutí jaký typ si nakonec vyberete je čistě na Vás. :-) Také budete seznámeni s vhodným postupem ošetřování nastřelených dírek. 

  2. Prvním krokem je správné označení místa budoucích dírek speciálním fixem po předchozí dezinfekci obou lalůčků (při naznačování dírek jsou brány v úvahu akupunkturní body, při naznačování se snažíme dítě pouze zabavit (předčasně dětem není pohyb omezován).

  3. Při samotném nástřelu je na pár sekund nutné dítěti jemně omezit pohyb, což zajistí druhá zdravotní sestra, která jemně přidrží dítě v nehybném stavu.

  4. Poté je proveden samotný nástřel pomocí nastřelovací pistole, která ucho rychle, šetrně a hlavně s minimální bolestivostí propíchne. Zároveň náušnici nasadí a uzavře.

       5.  Po nástřelu ucho nekrvácí!

Nebolí to? Ne. Ano. Trošku.

Každý člověk pociťuje při nástřelu náušnic bolest jinak. Někdo říká, že to trošku pálí, zatímco ostatní tvrdí, že to není o nic horší něž píchnutí komára. Těsně po aplikaci může být místo vpichu teplé a citlivější, můžete pociťovat lehké tepání, avšak tento pocit brzy zmizí a miminka jsou do pár minut zase klidná, dokonce některá vůbec ani nezapláčou.

Jaké to je? Rychlé a bezpečné.

Samotný nástřel je velmi rychlý - dokonce rychlejší než píchnutí při odběru krve z prstu. Všechny náušnice pro nástřel ušních lalůčku jsou špičaté a pevné, takže projdou kůží rychle a bezpečně.

Stále ve Vás přetrvávají obavy z toho, že nechcete Vaši malou holčičku trápit? 

Stále častěji se setkáváme s maminkami, které si nechají nastřelit náušnici první samy sobě (např. druhou náušnici v řadě) a pak až zjistí jaké to je, nechají nastřelit náušnice svému miminku. Věřte, všechny miminka zatím odešly s novými nastřelenými náušničkami.

Znecitlivujicí mast

Před samotným nástřelem je v našem centru možné použití znecitlivující mastí (je to nutné při objednávání oznámit, a to z důvodu dostatečného časového působení masti před samotným nástřelem).Varování
Zavřít